Vítáme Vás na stránkách naší chovatelské stanice (CHS) GINGER BOHEMIA. Naše CHS se věnuje plemenu Jack Russell Terier. Tento společenský psík je známý svou hravostí, nezdolnou energií, houževnatostí a v neposlední řadě svým bystrým inteligentním výrazem.  K jeho výchově je potřeba laskavost, ale také důslednost. Miluje mazlení a hry všeho druhu jinak se začne brzy nudit. Z návštěv má neskrývanou radost, protože čeká, že přišel někdo, kdo si s ním bude hrát! Pokud se mu budete věnovat a dáte mu dostatek pozitivních stimulů, bude Vás milovat a následovat na každém kroku. Miluje dlouhé procházky, ale klidně s Vámi bude ležet v posteli, hlavně že bude s Vámi.


V současné době vlastníme dvě fenky tohoto úžasného plemene – Kieru a Electru. Obě jsou především skvělými společnicemi a umí zvednout náladu vždy, když to člověk potřebuje. Doma jsou přítulnými mazlíky, ale venku jim neunikne ani jedna myš  Toto plemeno je vhodné i k dětem, což mohu posoudit z vlastní zkušenosti.


Oběma fenkám se maximálně věnujeme – chodíme s nimi na dlouhé procházky, účastníme se výstav a věnujeme se agility.
Cílem naší CHS je odchovávat zdravá, typická a povahově vyrovnaná štěňátka, která budou věrnými společníky po celý svůj život svým dvounožcům.


Proč chovatelská stanice aneb jak to celé začalo.....
Naše CHS je pojmenovaná po naší první fence Ginger, které kdyby nebylo tak nemáme ani jednu z nynějších čtyřnohých kamarádek. Stejně tak jako ony dvě to byla veselá, temperamentní společnice, která bohužel odešla do psího nebe. Po dlouhém vybírání jsme si přivezli Kierku a dva měsíce poté následovala i Electra. 


Ač je v současné době tato rasa velmi populární, není snahou naší CHS množit toto plemeno za každou cenu. Je to především můj koníček. Naše fenky mají vyšetření na luxaci pately a oční vady.

 

 

Registrace naší CHS              

Klub chovatelů teriérů

 
 

Jsme členy Klubu chovatelů teriérů.
Kontakt

Gingerbohemia